close
تبلیغات در اینترنت
طراحی خانه |نکاتی در خصوص کاناپه و مبلمان منزل
آرشیو امروز چهارشنبه 28 آذر 1397

نکاتی در خصوص کاناپه و مبلمان منزل


* برخی از عکس ها در ابعاد بزرگ می باشند. پس تا بارگذاری کامل آنها صبور باشید
* در صورت هر گونه مشكل و اختلال در مشاهده عکس ها ما را در جريان بگذاريد
* نظرات، درخواست ها، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید
* نظرات شما عزیزان بصورت روزانه بررسی شده در صورت امکان تایید می شود

 

كاناپه، یكی از گرانترین عناصر دكوراسیونی است كه باید در زمان خرید مبلمان و وسایل به آن توجه كنید زیرا هزینه‌ای بالا را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین، فضایی زیاد را در دكوراسیون اشغال می‌كند و عنصری است كه شما و خانواده، زمانی طولانی را روی آن می‌گذرانید. بنابراین، باید نكاتی را پیش از بیرون رفتن و خرید چنین عنصر مهم دكوراسیونی بدانید تا بتوانید با انتخاب بهترین گزینه از خرید خود راضی باشید.

انتخاب مبلمان مناسب یکی از عواملی است که بر زیبایی و جذابیت منزل ما می افزاید. برای اینکه برای خانه خود مبل مناسبی انتخاب کنیم، باید پنج مورد را مدنظر قرار دهیم : اندازه، رنگ، شکل، جنس و محل قرار گرفتن. اگر به این عوامل دقت کنید و بعد مبل را خریداری کنید، قطعاً از خرید آن پشیمان نخواهید شد.

    ابتدا مشخص كنید كه چگونه قرار است از كاناپه استفاده كنید و در این مورد، صادق باشید. آیا از آن برای نشستن جلوی میز-تلویزیون.html" title="تلویزیون" target="_blank">تلویزیون یا مطالعه استفاده می‌كنید یا به‌صورت رسمی و برای پذیرایی از میهمان؟ هر یك از این كاربردها، گزینه مناسب خود را می‌طلبد. به‌عنوان مثال، برای دراز كشیدن و تماشای میز-تلویزیون.html" title="تلویزیون" target="_blank">تلویزیون به كاناپه‌ای بسیار نرم نیاز است، اما برای پذیرایی‌های رسمی از میهمان به كاناپه‌ای با سبكی رسمی و البته راحت نیاز است.

    تا جایی كه توان مالی شما اجازه می‌دهد، بهترین كیفیت را انتخاب كنید زیرا قرار است كه سال‌ها از این كاناپه و مبل استفاده كنید. به یاد داشته باشید كه مبل و كاناپه‌ای با كیفیت متوسط می‌تواند 10 سال عمر كند در حالی كه كاناپه و مبلی با كیفیت، عمری بالای 25 سال دارد.

    فراموش نكنید كه قبل از خرید كاناپه، دست خود را به پشتی آن فشار دهید. اگر حس كردید كه توخالی است، كاناپه ساختاری سست دارد و باید داخل آن پر شود.

    قبل از خرید، كاناپه را امتحان كنید. در همان فروشگاه روی آن بشینید، دراز بكشید و راحتی آن را امتحان كنید.

    اندازه‌گیری دقیق فضا را فراموش نكنید. عرض و عمق فضایی را كه كاناپه در آن قرار می‌گیرد، اندازه‌گیری كنید. پهنای درگاه دری را كه قرار است كاناپه را از آن وارد خانه كنید نیز، اندازه بگیرید و این اندازه‌ها را زمان خرید همراه داشته باشید.

    به روكش مبل توجه كنید و ببینید كه آیا مناسب با شرایط زندگی شما هست یا خیر. برای مثال، اگر فرزندی آنلاین-فلش.html" title="بازی" target="_blank">بازیگوش دارید، بهتر است كاناپه‌ای خریداری كنید كه روكش آن به راحتی تمیز شود و به‌صورتی باشد كه لكه و كثیفی را دیرتر نشان بدهد.

    پیش از اقدام برای خرید، با سبك كاناپه‌ها آشنا شوید و سبك مناسب خود را تعیین كنید. آیا كاناپه‌ای با دسته‌های بلند می‌خواهید یا دسته‌های كوتاه یا بدون دسته؟! آیا كاناپه‌ای با خطوط صاف و مدرن می‌خواهید یا خطوط منحنی و سبكی كلاسیك؟ كاناپه تمام پارچه را ترجیح می‌دهید یا كاناپه‌ای كه پایه‌های چوبی آشكار دارد؟ بنابراین، حتما در مورد سبك‌های مختلف كاناپه‌ها تحقیق كنید.

رنگ تند مبل ها باعث می شود اتاقتان شاد و جذاب به نظر برسد، البته به این شرط که با سایر اجزای اتاق همخوانی داشته باشد و آنها را تکمیل کند. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید، رنگ صورتی پررنگ مبل ها با رنگ دیوارها و پرده ها کاملاً هماهنگ است.

مبل ها می توانند رنگ شادی داشته باشند که در عین حال تند و به اصطلاح جیغ نباشد. مثلاً در این تصویر مبل ها هم خوشرنگ و جذاب هستند هم به ما اجازه می دهند محیط اطرافشان را با انتخاب های مناسب کامل کنیم.

بعضی ها مبل های نقش دار را دوست دارند. توصیه ما به شما این است که تنها در صورتی از مبل های طرح دار استفاده کنید که بقیه وسایل اتاق رنگ خنثی داشته باشند. اگر اتاق شما رنگارنگ به نظر می رسد، یا در دکوراسیون آن رنگ های تند به کاررفته است، بهتر است از مبل های نقش دار استفاده نکنید.

استفاده از پارچه های ساده و نقش دار در کنار هم نیز می تواند ترکیبی بسیار جذاب به وجود آورد. در این تصویر اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می کند مبل ها و کوسن های طرح داری است که در کنار مبل های ساده قرار گرفته است.

روش دیگر برای زیباتر کردن مبل ها استفاده از کوسن است که باعث می شود مبل شما حتی اگر کوچک است به چشم بیاید. بهتر است رنگ کوسن ها با رنگ مبل ها تضاد ایجاد کند، مثلاً یکی خنثی و دیگری تند باشد.

مبل های کوچک با شکل های خاص هم می توانند نشان دهنده سلیقه متفاوت صاحب خانه باشند. خیلی خوب است اگر گاهی کلیشه ها را کنار بگذاریم و وسائلی بخریم که با تصور همیشگیمان فرق داشته باشند.

جنس مبل عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. خیلی ها مبل چرمی را به پارچه ای ترجیح می دهند.

مورد مهم دیگر محل قرار گرفتن مبل است. بیشتر مبل ها در اتاق نشیمن قرار می گیرند. با این حال مبل هایی هم هستند که می توانند در اتاق خواب قرار داده شوند، که البته این کار به اتاق خواب شما بستگی دارد.

حتی بعضی مبل ها را می توانید در خارج از خانه قرار دهید که البته این کار به جنس مبل بستگی دارد. جنس این مبل ها باید در مقابل هوا و باران مقاوم باشد.

برای چه منظور می‌خواهید از مبل استفاده کنید؟ هدف شما دیدن میز-تلویزیون.html" title="تلویزیون" target="_blank">تلویزیون، استراحت و خواندن کتاب است یا دوست دارید مبل رسمی بوده بیشتر برای پذیرایی از میهمان استفاده شود؟
 
مبل باید دارای بهترین کیفیت باشد. با توجه به گران بودن، باید دوام داشته باشند. به یاد داشته باشید که یک مبل معمولی حداقل 10 سال و یک مبل محکم تا 25 سال عمر می‌کند.
 
فراموش نکنید قبل از خرید، پشت مبل را امتحان کنید. اگر فضای خالی داشته باشد، خوب ساخته نشده است و باید پشت آن پر شود.
 
قبل از خرید، با نشستن روی مبل، انداختن یک پا روی پای دیگر آن را امتحان کنید، قبل از امتحان فروشگاه را ترک نکنید.
 
اندازه‌ها را فراموش نکنید. یادداشتی بردارید و در آن طول، عرض، عمق، ارتفاع و طول دسته‌ها را یادداشت کنید. باید مطمئن شوید که مبل از در ورودی، راه‌پله‌ها و گوشه‌ها رد می‌شود.
 
از مناسب بودن روکش، مطمئن شوید. به خصوص اگر دارای فرزند هستید نیاز به چیزی دارید که راحت تمیز شود و زیاد لکه‌ها را نشان ندهد.
 
قبل از انتخاب با انواع مبل آشنا شوید. می‌خواهید مبل دسته‌های بلند، متوسط یا کوتاه داشته یا اصلا دسته‌ای نداشته باشد؟ برای استراحت بوده یا جنبه رسمی داشته باشد؟ داشتن یک کوسن بزرگ کافیست یا دوست دارید چند کوسن روی آن جا شود؟

شاید برای شما هم پیش آمده که یک مبل مشابه را در فروشگاه های مختلف با قیمت های بسیار متفاوت ببینید و ندانید علت این همه متفاوت بودن چیست؟! یا در انتخاب مبل مناسب دچار تردید شوید. آنچه که باید در خرید و انتخاب یک مبل خوب مدنظر باشد نکاتی است که رعایت و توجه به آنها موجب می شود تا با هزینه ای معقول بهترین انتخاب را داشته باشیم.

 جنس پارچه رو مبلی، فنر، پد های نشیمن و نوارها و تزئینات مبل دقت کنید. همه این موارد از تنوع بالایی برخوردار هستند و مرغوبیت آنها باعث دوام یک مبل می شود. به عنوان مثال فوم های بکار رفته در مبلمان موجب راحتی و سفتی آن می شوند یا جنس پارچه هایی که در روکش مبل استفاده می شوند از تنوع بالایی برخوردار است.

بر اساس نیازتان نوع ،تعداد و تکه های مبل را مشخص کنید. اگر در خانه ای کوچک استقرار دارید ترجیحا مبلمانی راحت را انتخاب کنید مگر آنکه مبلمان استیل را بپسندید که در این صورت ست های ترکیبی( کاناپه راحت و مبل تک استیل) مناسب خواهند بود.

مبلمان را بر اساس کارکرد نهایی انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر سالمندی می خواهد از مبل استفاده کند به نرمی و راحتی بیشتری احتیاج دارد تا هنگام نشست و برخواست زحمت کمتری متحمل شود.

اگر از مبلمانی که در حال حاضر استفاده می کنید راضی هستید ولی ظاهر آن برایتان تکراری شده، فورا به اولین راه حل که همان خرید یک دست مبلمان تازه است نیاندیشید؛ در بسیاری از موارد تنها با تعویض روکش، استفاده از اکسسوری های تازه و یا خرید چند تکه جدید و ترکیب آن با قدیمی ها می توان جلوه ای نو به مبلمان قدیمی بخشید البته باید قبل از هر اقدامی یک برآورد هزینه انجام داد تا در صورت به صرفه بودن(که در بسیاری از موارد اینگونه است) آنرا عملیاتی کنید.

 


TRANSLATOR. If you're Not Iranian and you can not understand the Persian language Use Below Translator

اگر پست بالا دچار مشکل است از فرم زیر به ما اطلاع دهید تا سریعا مشکل آن رفع شود. ممنوننظرات ، درخواست ها ، پیشنهادات و انتقادات شما در مورد مطلب بالا :

یه جایی خوندیم: اگه فیض مطالبو ببری و نظر ندی مث اینه که خرما بخوری و فاتحه نفرسی

کاناپه بادی در تاریخ 25 فروردين 1393| ساعت 10:22

سلام بسیار زیبا بود .

به صورت خصوصی ارسال شود

:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S

»»» «««

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
 • لطفا فارسی تایپ کنید در غیر اینصورت نظر شما تایید نخواهد شد.
 • چنانچه گزینه (به صورت خصوصی ارسال شود) را تیک بزنید ما قادر به نمایش نظر شما در سایت نخواهیم بود.
 • وارد کردن ایمیل و وبسایت در کادرهای مربوطه اختیاری است.
 • سوال خود را در قسمت انجمن (تالار گفتمان) سایت مطرح نمایید. برای مشاهده انجمن(تالار گفتمان) به صفحه اول سایت رجوع کنید.


تبلیغاتتبلیغات ارزان در سایت طراحی خانه تبلیغات ارزان در سایت طراحی خانه تبلیغات ارزان در سایت طراحی خانه تبلیغات ارزان در سایت طراحی خانه تبلیغات ارزان در سایت طراحی خانه

Sp1

تبلیغات ارزان در سایت طراحی خانه

جستجو


جستجو در این سایت توسط سایت

جستجو در این سایت


آمار سایت

افتخار ما صداقت ماست


کل مطالب : 240
کل نظرات : 269

آمار کاربران
تعداد اعضا : 2596

آمار بازدید
بازدید امروز : 260
بازدید دیروز : 357
ورودی امروز گوگل : 1
ورودی گوگل دیروز : 2
بازدید هفته : 896
بازدید ماه : 6,102
بازدید سال : 54,761
بازدید کلی : 1,498,120

نرم افزارهای کاربردی

بزودی...

آرشیو سایت

ورود عضو سایت

تبادل لینک

  تبادل لینک هوشمند با وبسایت هایی که بیش از 1000 بازدید بصورت روزانه دارند: برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان طراحی خانه و به آدرس www.tarrahi-khaneh.rozblog.com در سایت خود لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته و ارسال کنید، در صورتی که لینک ما در سایت شما وجود داشته باشد لینک شما به طور خودکار در سایت ما در قسمت پیوندهای سایت قرار خواهد گرفت. چنانچه از این طریق موفق به ثبت لینک خود نشده اید می توانید از گزینه ارسال لینک که در انتهای پیوندهای سایت قرار دارد لینک خود را ارسال نمایید تا ما آن تایید نماییم


  عنوان سایت شما :
  آدرس سایت شما :

خبرنامه سایت

ارسال مطالب جدید به ایمیل شما
ایمیل خود را وارد کنید